Goji Berry İle Kalori Hesabı Yaparak Zayıflama Yöntemleri

0
1356

Goji Berry İle Kalori Hesabı Yaparak Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak için günlük kalori ihtiyacının fazlasını almamak gerekir. Kalori hesaplama şeklini doğru bir şekilde yapmak ve düşük kalorili yiyecekler yiyerek diyet yapmak zayıflamak için en doğru olan seçimdir.

Goji berry kırmızı küçük kuru üzüm şeklinde görünen bir meyvedir. Kalorisi ve besleyici özelliği yüksek olsa da yağ yakmak için ideal bir zayıflama meyvesidir. Goji üzümü olarak da adlandırılan bu üzümün içinde bir çok amino asit ve faydalı vitamin, mineral bulunmaktadır. İçerdiği polisakkaritler vücudun yağ yakımını hızlandırarak diyet zamanında zayıflama yardımcıdır. Ayrıca tok tutar ve sindirim sistemini güçlendirir.

goji-berry-ile-zayiflama

Kilo vermek için kalori hesaplama yaparak zayıflama oldukça önemli olduğu için goji berrynin kalori değerlerini verelim;

Goji berry kaç kalori: 100 gram goji berry 340 kaloridir.

Görüldüğü gibi goji berry kalorisi yüksek olsa da zayıflamaya bir çok faydaları vardır. Sadece zayıflamak için değil, insan vücuduna bulunan yararları saymakla bitmez.

Goji Berry İle Zayıflama Yöntemleri;

Goji berry yemek ile kilo vermek için en uygun kullanım şekilleri arasında sabah aç karnına 10 adet goji üzümü yemek ve öğlenden sonra light yoğurdun içine goji berry atarak yemektir. Bunun yanında smoothie, goji berry çayı yaparak içebilirsiniz.

Goji berry çayı tarifi: Hazır goji üzümü poşet çaylarının yerine kendimiz kuru goji berryden çay yaparsak daha iyi sonuçlar veriyor. Ilık bir bardak suyun içerisine yaklaşık 15 adet goji berry ekleyin ve 15 dakika demleme içi bekleyin. Ardından goji üzümleri yumuşayacaktır. Bu çayı içebilirsiniz, goji tanelerini atmayın onları da yiyin.

Goji ile zayıflama yöntemleri için spor olmazsa olmaz, yürüyüş yapıp ve yanında doğru oluşturulmuş bir diyet listesi uygulayın. Yağ yakmak için bu yöntemler çok önemli. Günlük alınan ve yakılan kalorileri kalori hesaplama cetveli ile takip edin. Yaz aylarında kilo vermek daha kolay olur ve terledikçe su içmeye özen gösterin.

Diyet yaparken lifli meyveleri yemeye özen gösterin, lifli yiyecekler hem sindirim sistemini düzenler hemde tok tutar. Örneğin 100 gram elma 52,1 kaloridir ve vitamin bakımında oldukça zengindir.

Bir önceki yazımızda , bir sonraki yazımızda ise tarifleri verilmektedir. Tariflerde kullanılan ölçüler

Tarimizi beğendiyseniz bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz.

Yorumu gönder