Fırın Sütlaç

0
823

Marketten veya pastaneden almak yerine mis gibi evde yapabileceğiniz bir tarifimiz var.Fırın Sütlaç…Hem bereketli,hem de pratik bu nefis sütlacın tadına bakan ikinci tabağı isteyecek.

Fırın Sütlaç Malzemeleri:

1 litre süt

1 litre su

1 su bardağı pirinç

1-1,5 su bardağı şeker

2-3 yemek kaşığı nişasta

2 yumurta sarısı

Fırın Sütlaç Yapılışı:

Fırınınızı 200 C’ye ayarlayın.

Tencereye sütü,suyu ve pirinci alıp pirinçler uzayıp yumuşayana kadar pişirin.Şekeri damak tadınıza göre kontrollü olarak ekleyin.Şeker eridiğinde küçük bir kasede nişastayı soğuk su ile eritin.İçine yumurta sarılarını ekleyip çırpın.Sütlaçtan 1-2 kepçe alarak yumurtalı karışımı ılıtın.Karıştırarak sütlaca ekleyin.1-2 taşım kaynatıp porselen veya ısıya dayanıklı kaplara paylaştırın.Fırın tepsisine alıp diplerine biraz su koyun.(Böylece sütlaçlarınız koyulaşmayacak sadece üstleri  kabuklanıp kızaracaktır.)Fırının en üst gözünde varsa ızgara modunda  pişirin.Pişen sütlaçlarınızı oda ısısında soğutup buzdolabına alın.Yeterince soğuduğunda servis edin.

Afiyet olsun.

Fırın Sütlaç Aşaması

Fırın Sütlaç Aşaması

Kolay Fırın Sütlaç

Kolay Fırın Sütlaç

Pratik Fırın Sütlaç

Pratik Fırın Sütlaç

Bir Kaşık Yesem Fırın Sütlaç

Bir Kaşık Yesem Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

Mmm Fırın Sütlaç

Mmm Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç yapılışı. Fırın Sütlaç resimleri. Kolay Fırın Sütlaç tarifleri. Fırın Sütlaç nasıl yapılır. Oktay Usta Fırın Sütlaç. Pratik Fırın Sütlaç. Ardanın mutfağı Fırın Sütlaç. Nurselin mutfağı Fırın Sütlaç. İlginç, değişik Fırın Sütlaç sunumları

Bir önceki yazımızda , bir sonraki yazımızda ise tarifleri verilmektedir. Tariflerde kullanılan ölçüler

Tarimizi beğendiyseniz bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz.

Yorumu gönder